Kybarčių (Rusteikų) ąžuolas
- Informacija
- Paskelbta: 2025 rugsėjo 21
- Peržiūros: 5594
Kybarčių (Rusteikų) ąžuolas
Paveldosaugininkai patvirtina, kad jis mena ne vieną šimtą metų. Teigiama, kad galbūt netgi Zarasų krašto pasididžiavimo - Stelmužės ąžuolo amžininkas. Tai seniausias Šiaulių krašto ąžuolas.
Legenda. Pasak tautosakinių šaltinių, ąžuolo drevėje yra skylė į pragarą ir ten tupi velniukas. Kai Perkūnas trenkia žaibu į velniuką, tas spėja pasislėpti į tą skylę.
2000 m. akvarelėje ąžuolą įamžino dailininkas Antanas Krištopaitis.
Tai unikalus gamtos paminklas, medis turintis ilgą istorinę praeitį, nepasidavęs įvairiems sukrėtimams, pernešęs karus, stichines nelaimes, išliko gyvybingas ir džiugina praeinančius ir pravažiuojančius keliu. Tokį medį reikia saugoti ir puoselėti, kad jo gyvybingumas džiugintų Lietuvos žmones, kad subrandintos sėklos tęstų šio stipraus ir tvirto ąžuolo palikuonių gyvavimą. Šis medis tikras Kužių seniūnijos pasididžiavimas.
Medžio pavadinimas: Kybarčių (Rusteikų) ąžuolas
Rūšis: Paprastasis ąžuolas (Quercus robur L.)
Augimo vieta: 270 m į šiaurę nuo kelio Aukštelkė–Kuršėnai, Kybarčių kaimas, Kužių seniūnija, Šiaulių rajono savivaldybė. Žemėlapis
Koordinatės: 55.9217745, 23.0810999 (WGS 84)
Amžius: Nežinomas; spėjamas apie 500 - 700 metų
Fiziniai parametrai:
aukštis - apie 13,60 m












Kybarčių (Rusteikų) ąžuolas







