Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Sudaryti galimai pavojingų šlaitų Vilniuje ir Kaune žemėlapiai

Naujienos ir informacija

Sudaryti galimai pavojingų šlaitų Vilniuje ir Kaune žemėlapiai

Pavojingas slaitasLietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai sudarė galimai pavojingų šlaitų Vilniuje ir Kaune žemėlapius pagal pavojaus urbanistinei infrastruktūrai ir žmonių gyvybei riziką. Šie žemėlapiai sudaryti remiantis atliktais jų stabilumo tyrimais.

Tyrimams buvo pasirinkti keturi šlaitai Vilniuje (Pučkorių, Belmonto, Markučių ir Turniškių) ir trys Kaune (Lakštingalų kalva, Jiesia ir Marvelė). Kiekviename iš jų geologai kasė kasinius, aprašė šlaitą sudarančias nuogulas, matavo sluoksnių storius, ėmė suardytos ir nesuardytos sandaros mėginius laboratoriniams tyrimams, atliko bandymus smulkaus grunto nedrenuotai sankibai nustatyti.

Sudarytajame Vilniaus teritorijos žemėlapyje matyti, kad galimai pavojingi šlaitai vyrauja miesto centrinėje ir rytinėje dalyse. Jie kiek mažiau tęsiasi Neries upės slėniu. Mažiau pavojingų šlaitų arba visai nėra, arba jie palyginti mažai paplitę pietrytinėje, pietvakarinėje ir šiaurės vakarinėje miesto dalyse.

Kauno miesto teritorijoje galimai pavojingi šlaitai išsidėstę daugiausia Nemuno ir Neries upių slėniuose bei Kauno marių pakrantėje. Kai kurių mažesnių Kaune tekančių upelių, pavyzdžiui, Marvelės ar Jiesios, slėnių šlaitai taip pat galimai pavojingi. Suskaičiuoti pavojingi šlaitai ir upių slėnių griovose. Galimai pavojingų šlaitų beveik nėra šiaurės rytinėje Kauno miesto dalyje.

Galimai pavojingų šlaitų žemėlapiai itin naudingi planuojant teritorijų plėtrą.

 

Informacijos šaltinis: www.am.lt

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.