Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Skubiausiai tvarkytiniems valstybinės reikšmės parkams – ES parama

Naujienos ir informacija

Skubiausiai tvarkytiniems valstybinės reikšmės parkams – ES parama

http://www.am.lt/VI/files/m0.530421001483359855.jpgĮ ES struktūrinių fondų lėšomis siūlomų finansuoti valstybės projektų sąrašą įtraukti 6 valstybinės reikšmės parkų (želdynų) tvarkymo projektai. Tai Žagarės ir Astravo dvarų sodybų parkų sutvarkymas, Raudonės (rezidencinės) pilies ir Panemunės pilies parkų tvarkymas ir pritaikymas lankymui, taip pat Sapiegų rezidencijos parko ir Trakų Vokės dvaro sodybos parko pritaikymas lankymui ir tausojančiam naudojimui.

Šie parkai, saugomi ir kaip kultūros paveldo objektai, buvo atrinkti kaip skubiausiai tvarkytini želdynai, atspindintys skirtingų Lietuvos istorinių laikotarpių dvasią, pagal 2015 m. aplinkos ministro patvirtintą Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015-2020 m. veiksmų planą. Kurtuvėnų ir Gelgaudiškio dvarų sodybų parkų tvarkymo projektus į valstybės projektų sąrašą planuojama įtraukti vėlesniu ES paramos etapu.

Pasak Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro, ES parama padės atskleisti ir išryškinti šių želdynų ypatingą istorinę, ekologinę, architektūrinę, estetinę, kultūrinę, mokslinę ir dendrologinę vertę, sudarys sąlygas tinkamai panaudoti jų socialinį, kultūrinį bei ekonominį potencialą ir visuomenei pažinti jų vertybes.

Paraiškas minėtiesiems projektams finansuoti savivaldybės, kurių teritorijose yra šie objektai, ir Žagarės regioninio parko direkcija Aplinkos projektų valdymo agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo valstybės projektų sąrašo patvirtinimo dienos.

Informacijos šaltinis: www.am.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.