Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Švęskime atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų sukaktį, palaikydami Raganų eglę 2018 metų Europos medžio rinkimuose!

Naujienos ir informacija

Švęskime atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų sukaktį, palaikydami Raganų eglę 2018 metų Europos medžio rinkimuose!

ETY 2018 LT 300 ety bals embŠvęskime atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų sukaktį, palaikydami Raganų eglę 2018 metų Europos medžio rinkimuose!

Jau aštuntą kartą rengiami prestižiniai Europos medžių rinkimai. Rinkimuose dalyvauja nacionalinių medžio rinkimų laimėtojai iš trylikos šalių. Vasario mėnesį kiekvienas gali pasirinkti du labiausiai patikusius medžius ir už juos balsuoti naudojantis asmeniniu elektroniniu paštu svetainėje www.arboristai.lt konkurso lange arba tiesiogiai www.treeoftheyear.org

Tarp šių metų renkamų medžių yra Slovakijos retos rūšies obelis, Portugalijoje augantis ir į Gineso rekordų knygą įtrauktas didžiausias pasaulyje kamštinis ąžuolas, taip pat ir ąžuolas, tapęs skautų judėjimo Jungtinėje Karalystėje simboliu, bei daugelis kitų medžių, išgyvenusių potvynius, gaisrus, ligas ir kitas grėsmes, bet nepaisant to, vis dar augančių žmonių globoje.

Kaip žinia, 2018-ųjų Europos medžio konkurse Lietuvai atstovauja Raganų eglė.

Europos medžio konkurso tikslas yra atkreipti dėmesį į medžių senolių svarbą gamtos ir kultūros paveldui, kuriuo privalome rūpintis ir saugoti. Todėl skirtingai nuo kitų rinkimų, šiame konkurse yra svarbūs ne tik medžio grožis, dydis ar amžius, bet ir augalo istorija, legenda, padavimai, augalo sąsaja su žmonių gyvenimu, medžio ir žmogaus bendrystė. Konkurso rengėjas ieško medžių, kurie tapo neatskiriama bendruomenės dalimi, jos šerdimi.

Laimėtojai bus pagerbti 2018 m. kovo mėn. 21 d., Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2013 metais paskelbtą Tarptautinę miškų dieną, apdovanojimo įteikimo Europos Parlamente Briuselyje ceremonijoje, kurioje dalyvaus Europos Parlamento nariai Pavel Poc (Čekijos Respublika) ir Bronis Ropė (Lietuva), Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato generalinis direktorius Daniel Calleja Crespo (Ispanija) ir kiti.

Palaikykime gražiausią Lietuvos eglę!
Švęskime atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų sukaktį kartu!

FAKTAI ir SKAIČIAI:
8-ą kartą organizuojami rinkimai
13-a medžių iš 13-os šalių
13-a valstybių didžiuojasi savo gamtos ir kultūros palikimu
2017 metais konkurse debiutavo Lietuva
Daugiau nei 200 tūkst. rinkėjų balsų kasmet
Daugiau nei 600 tūkst. rinkimų svetainės lankytojų kasmet
Daugiau nei 200 apdovanojimo ceremonijos dalyvių Briuselyje

 

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.