Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Arboristikos instruktorių mokymai ir projekto eigos aptarimas Lietuvoje

Naujienos ir informacija

Arboristikos instruktorių mokymai ir projekto eigos aptarimas Lietuvoje

ERASMUS

VJDRMC

Balandžio mėn. 8-12 dienomis pagal projektą ARBORISTAI: medžių priežiūra urbanizuotose teritorijose kuriant tvarius Baltijos jūros regiono miestus“, arboristikos mokytojai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Olandijos ir Latvijos turėjo teorinius / praktinius mokymus Vilniuje. Mokymus organizavo Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras. Tai buvo ketvirtieji arboristikos mokytojų mokymai.

Projektu siekiama plėtoti arboristų mokymus Baltijos jūros regione.

Pagrindinis šių mokymų tikslas – išmokyti arboristų mokymų instruktorius naujausių mokymo organizavimo metodų, tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų parengimo procedūrų. Mokymai reikalingi parengti mokytojus arboristų pilotiniam mokymui, kurio metu naujai apmokyti Lietuvos arboristikos mokytojai savo žiniomis apie arboristiką dalinsis su mokiniais. Svarbiausia šių mokymų idėja – gerųjų praktikų perdavimas ir dalinimasis su partneriais.

Mokymų metu dalyviai įgijo teorinių žinių apie Europos medžių darbininkų (European Tree Worker - ETW) sertifikavimo programą, tvarką, ETW kandidatų ruošimo sistemą, įgijo praktinių gelbėjimo nukentėjusiojo lajoje naujaisiais būdais žinių, praktinių įgūdžių. Savo teorine ir praktine patirtimi dalijosi Olandijos arboristikos mokytojai (lyderiaujanti Europoje arboristikos profesinė mokykla IPC Groene Ruimte).

Tai buvo paskutinis projekto rėmuose numatytas arboristų mokytojų mokymas.

Tuo tarpu balandžio mėn. 11-12 dienomis vyko tarptautinis projekto partnerių (Europos arboristikos tarybos (EAC) vadovybės ir Olandijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos profesinių mokyklų) susitikimas, kurio tikslas buvo įsivertinti nuveiktus darbus bei sudėlioti pagrindines gaires intelektinių produktų kūrimui: ekspertų gaires arboristų rengimui, arboristikos mokytojų rengimo instrumentus, arboristų mokomąją medžiagą bei knygą, kuri apims tiek arboristikos mokytojų, tiek mokinių mokymą. Partnerių susitikimo metu taip pat vyko diskusija su mokytojais, dalyvavusiais visuose keturiuose mokymų sesijose. Mokytojai sutiko, kad šios mokymų sesijos buvo iš tikrųjų labai vertingos ir skatinančios tik dar labiau įsitraukti į arboristiką discipliną.

Primename, kad nuo 2018 metų spalio mėnesio prasidėjo pilotinis arboristų darbininkų rengimas Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre, tad kviečiame aktyviai įsitraukti ir prisijungti prie šių metų rugsėjo mėnesį renkamos naujos grupės ir tapti vienu iš nedaugelio arboristikos specialistų Lietuvoje!

 

Erasmus 2019.04.09 01 500

 

Projektą „ARBORISTAI: medžių priežiūra urbanizuotose teritorijose kuriant tvarius Baltijos jūros regiono miestus“, Nr. 2017-1-LT01-KA202-035253 finansuoja „Erasmus+“.

 

Informacija atspindi tik autoriaus požiūrį.

Europos Komisija nėra atsakinga už informacijos turinio teisingumą

Išsamesnė informacija: www.mokymas.eu

 

 

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.