Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Rinkime 2023 metų Lietuvos medį! Kviečiame balsuoti!

Naujienos ir informacija

Rinkime 2023 metų Lietuvos medį! Kviečiame balsuoti!

ety logo RGB PNG 1primaryŠiais metais, jau ketvirtą kartą, rengiami Lietuvos metų medžio rinkimai.

Lietuvos metų medžio atrankos konkurso tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis.

Rinkimuose dalyvauja 13 augalų, atrinktų iš 23 paraiškų. Tai Kamariškių guoba, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Grybiškių ąžuolas, Kūlokų kaimo liepa, Basanavičynės kaštonas, Šiaulių botanikos sodo liepa, Liepa Motinėlė, Meškėnų liepa, Sapiegų parko liepa, Mingėlos ąžuolas, Stelmužės ąžuolas, Šventasis Daubų ąžuolas ir Lazdynų Bačkinis ąžuolas.

Kiekvienas pilietis gali pasirinkti ne daugiau kaip 1 (vieną) labiausiai patikusį medį ir už jį balsuoti elektroniniu erdvėje naudojantis kompiuterio (IP) adresu svetainėje www.arboristai.lt.

Balsavimas vyks nuo rugsėjo 20 d. iki spalio mėn. 19 d.

Lietuvos metų medžio rinkimai parodo medžių svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, jų reikšmę Lietuvos gamtos ir kultūros paveldui. Kaip žinia, 2016 metais Lietuvos metų medžiu mūsų šalies gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą, 2017 metais - Raganų eglę, 2018 - Raudonės pilies liepą.

Šių metų laimėtojai bus pagerbti 2023 m. spalio mėn. 20 d., Tarptautinę medžio dieną, apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime.

Rinkimus globoja LR Seimo narys Aidas Gedvilas.

 

ETY Europe 300

 

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.