Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Kviečiame teikti paraiškas 2024 metų Lietuvos medžio atrankos konkursui

Naujienos ir informacija

Kviečiame teikti paraiškas 2024 metų Lietuvos medžio atrankos konkursui

ety logo RGB PNG 1primaryŠiemet septintą kartą rengiamas Lietuvos medžio atrankos konkursas.

Jo tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus Lietuvai ateinančių metų Europos medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie žmogaus ir medžio bendrystę, apie medžius kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis.

Šis konkursas - medžių balsas mums, žmonėms. Jis rengiamas tam, kad būtų išgirstos ypatingiausiųjų Europos medžių istorijos, o žmonės dar kartą prisimintų, kokie svarbūs medžiai vietos ir regiono savitumui.

Konkursą organizuoja viešoji įstaiga „Lietuvos arboristikos centras", į/k 302479787.

2024 metų Konkurso nuostatai ir atrankos kriterijai

Paraiškos bus priimamos nuo balandžio 2-os iki gegužės 31-os dienos.

Konkurso dalyvius atrinks Atrankos komisija, kurią sudarys jo rengėjų ir visuomeninių gamtosauginių organizacijų atstovai, kraštovaizdžio architektas, etnografijos ar istorijos specialistas, fotografas ar vaizduojamojo meno specialistas, dendrologas ar arboristas. Organizuojant konkursą į Komisiją įtrauktas ir paraiškos teikėjas, kurio pasiūlytas medis 2023 metais tapo Lietuvos konkurso laimėtoju - https://www.arboristai.lt/808-lietuvos-medzio-rinkimai-2023/lietuvos-medzio-rinkimai-2023-kandidatai/1735-basanavicynes-kastonas

Konkurso metu bus išrinkta ne daugiau kaip 12 medžių, kurie dalyvaus antrajame etape.

Einamųjų metų medį rinks visuomenė, balsuodama elektroninėje erdvėje IP adresu. Atrinktų medžių sąrašas bus skelbiamas tinklalapyje www.arboristai.lt, taip pat socialiniuose tinkluose, įvairiuose visuomenės informavimo priemonėse.

Už konkurso dalyvius bus galima balsuoti nuo rugsėjo 20-osios iki spalio 19-osios.

2024 metų Lietuvos  medis bus paskelbtas spalio 20 dieną, Medžio dieną.

Kviečiame teikti paraiškas 2024 metų Lietuvos medžio atrankos konkursui.

Paraišką dalyvauti Metų medžio atrankos konkurse gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Joje turi būti nurodyta medžio rūšis, vardas (jei tokį turi), augimo vieta (savivaldybė, miestas, miestelis, kaimas, viensėdis, gatvė, gretimybės) ir jos koordinatės, amžius, apimtis, aukštis ir kiti fiziniai parametrai, išskirtiniai biologiniai ir dendrologiniai bruožai. Be to, reikia pagrįsti, kodėl medis siūlomas konkursui, pridėti 1-3 jo nuotraukas ir (ar) ne ilgesnę kaip 3 min. vaizdo medžiagą, nurodyti istorinius duomenis arba pateikti žmonių liudijimus, mitus, legendas ir kitą, paraiškos teikėjo nuomone, svarbią informaciją.

Išrinktas šių metų Lietuvos medis kitąmet atstovaus Lietuvai 2025 metų Europos medžio konkurse.

Šis konkursas čekų iniciatyva pradėtas rengti 2011 metais.

Plačiau apie 2024 metų Europos medžio rinkimų laimėtoją ir dalyvius galite sužinoti čia (anglų kalba) - https://www.treeoftheyear.org/vote

Tuo pačiu dalinamės džiugia žinia: vertybė ,,Tradicinis Žmogaus ir miško ryšys Lietuvoje" 2023 metais įrašyta į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą!

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.