Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Naujienos ir informacija Europos Parlamentas pažymi biologinės įvairovės išsaugojimo svarbą

Naujienos ir informacija

Europos Parlamentas pažymi biologinės įvairovės išsaugojimo svarbą

gele 300Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje (505 už, 22 prieš, 41 susilaikė) europarlamentarai reiškia didelį susirūpinimą, kad iki šiol iš esmės nesumažinti biologinės įvairovės nykimo tempai, o „biologinės įvairovės nykimo stabdymas nėra įrašytas į tarptautinę politinę darbotvarkę kaip ypatingos skubos klausimas“.

Artėjant spalio 18-29 d. Nagojoje (Japonija) rengiamai Dešimtajai biologinės įvairovės konferencijai, Parlamentas ragina Europos Komisiją ir ES valstybes atlikti joje vadovaujantį vaidmenį, kalbėti vienu balsu, iš anksto viešai paskelbti savo pozicijas ir „siekti įtikinti visas šalis imtis skubių veiksmų“.

Europarlamentarai ragina užtikrinti reikiamus finansinius išteklius biologinei įvairovei išsaugoti, taip pat ES mastu įsipareigoti iki 2020 m. sustabdyti biologinės įvairovės nykimą, o iki 2050 m. užtikrinti, kad ekosistemos bus apsaugotos, vertinamos ir atkurtos. EP taip pat ragina „atkreipti privataus sektoriaus dėmesį į ekonominę naudą, kurią galima gauti dalyvaujant kovoje už biologinės įvairovės išsaugojimą“.

Parlamentas „yra sunerimęs dėl nuolat didėjančio nelegalaus genetinių išteklių naudojimo bei pasauliniu mastu plačiai paplitusio biologinio piratavimo“. EP ragina sėkmingai baigti derybas dėl tarptautinio protokolo, kuris užtikrintų galimybę naudotis genetiniais ištekliais ir sąžiningai bei lygiateisiškai dalytis jų nauda. Savo ruožtu europarlamentarai „dar kartą patvirtina, kad gyvybės formos ir gyvieji procesai negali būti patentavimo objektas“.

Rezoliucijoje apgailestaujama, kad Japonija – šalis kurioje vyks biologinės įvairovės išsaugojimo konferencija – „nepadarė jokios pažangos saugant tokias pažeidžiamas jūros gyvūnų rūšis kaip melsvasis tunas ir banginis“.

Diskusijoje šiuo klausimu kalbėjusi Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (Europos liaudies partija) teigė, jog „bioįvairovės nykimas labiausiai susijęs su dažnai nepamatuota žmogaus ūkine veikla“. EP narės manymu, „visada galima sakyti, kad aplinkosauginiai reikalavimai trukdo konkurencingumui, nes ES standartai yra aukšti, o kitų šalių – ne“, todėl svarbu surasti tinkamą pusiausvyrą. Europarlamentarė taip pat paragino tobulinti ES vykdomą poveikio aplinkai vertinimą, kad jis būtų kokybiškas ir nepriklausomas.

Svarstymas: 2010-10-06. Balsavimas: 2010-10-07

 

Informacijos šaltinis: www.europarl.europa.eu

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.