Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius AM aptarinės, kaip įgyvendinamos šalies kraštovaizdžio politikos priemonės

Renginių kalendorius

AM aptarinės, kaip įgyvendinamos šalies kraštovaizdžio politikos priemonės

0.102643001269254192 300Kovo 30 d. 13 val. Aplinkos ministerijoje bus surengtas posėdis aptarti, kaip praėjusiais metais sekėsi įgyvendinti šalies kraštovaizdžio politikos priemonių programą. Į jį kviečiami suinteresuotų valstybės institucijų, mokslo ir mokymo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Laikydamasi Europos kraštovaizdžio konvencijos, Vyriausybė 2004 m. patvirtino Lietuvos kraštovaizdžio politikos krypčių aprašą, o 2005 m. pabaigoje – jos įgyvendinimo priemonių programą. Joje numatyta 20 priemonių, kurias vykdo 7 valstybės institucijos, saugomų teritorijų direkcijos, apskričių viršininkų administracijos ir savivaldybės

Per posėdį Aplinkos ministerija pristatys ataskaitą, kaip šią programą sekėsi įgyvendinti praėjusiais metais. Tarp svarbiausių nuveiktų darbų pažymėtina tai, kad devynioms kultūros paveldo vietovėms buvo suteikta teisinė apsauga, patvirtinti 23 saugomų teritorijų specialiojo planavimo dokumentai (10 tvarkymo planų ir 13 ribų planų), išleisti Rytų Aukštaitijos ir Veisiejų krašto tradicinės kaimo architektūros katalogai, įsteigti lankytojų centrai penkiuose – Anykščių, Krekenavos, Sartų, Tytuvėnų ir Varnių – regioniniuose parkuose. Praėjusių metų spalį buvo įteiktas ir Aplinkos ministerijos įsteigtas apdovanojimas „Už kraštovaizdžio puoselėjimą“. Pirmoji jį pelnė Kupiškio savivaldybė už Kupos upės slėnio sutvarkymą Kupiškio mieste.

Savivaldybių administracijos vykdo jų kompetencijai priskirtus želdinių ir želdynų apsaugos bei tvarkymo, inventorizavimo darbus, rengia kasmetines švaros talkas, organizuoja konkursus, šventes, konferencijas, leidžia leidinius. Praėjusiais metais, kaip sakė Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Godienė, kraštovaizdžio labui daug nuveikė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Jurbarko, Utenos, Kupiškio, Rokiškio, Birštono, Raseinių, Radviliškio ir Šalčininkų rajonų, Vilniaus ir Alytaus miestų savivaldybės, konkursų organizavimu pasižymėjo Vilniaus ir Šiaulių apskritys.

Per posėdį numatyta ne tik aptarti su minėtosios programos vykdymu ir koordinavimu susijusias problemas, bet ir išklausyti suinteresuotų institucijų bei organizacijų atstovų pasiūlymus. Išsamesnės informacijos galima teirautis tel. 266 3614.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

2010-03-22

 

Informacijos šaltinis: www.am.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.