Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Kviečiamas kraštovaizdžio architektūros forumas

Renginių kalendorius

Kviečiamas kraštovaizdžio architektūros forumas

m0.965790001270656429

Š.m. balandžio 9 d., kviečiamas Lietuvos kraštovaizdžio architektūros forumas „Kraštovaizdžio architektūra – patirtis, tendencijos, perspektyvos“. Jį kartu su Aplinkos ministerija rengia Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Klaipėdos universitetas. Forumas vyks VGTU Architektūros fakulteto konferencijų salėje (Trakų g. 1/26, Vilnius).

Jo metu akademinė bendruomenė, valstybės ir savivaldos institucijų specialistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, planuotojai ir želdintojai aptars šalies kraštovaizdžio architektūros mokslo raidą, Kraštovaizdžio architektų sąjungos veiklą, kraštovaizdžio architektūros studijų ir kitus klausimus.

Forumo dalyvius pasveikins aplinkos viceministras Arūnas Remigijus Zabulėnas, VGTU rektorius prof. habil. dr. Romualdas Ginevičius ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkė Vaiva Deveikienė. Apie kraštovaizdžio apsaugos ir formavimo politiką pranešimą skaitys Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. Miesto kraštovaizdžio architektūros problemas aptars VGTU profesorius Konstantinas Jakovlevas-Mateckis. Su teritorijų planavimo sistemos tobulinimo Lietuvoje realijomis supažindins Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Jonas Jakaitis ir VGTU docentas Mindaugas Pakalnis. Kraštovaizdžio sampratos ir teritorinės diferenciacijos problemą svarstys Vilniaus universiteto profesorius Paulius Kavaliauskas. Urbanizacijos sociokultūrinius aspektus formuojant kraštovaizdį nagrinės VGTU docentė Dalia Bardauskienė, o Vilniaus erdvinės struktūros raidos aspektus – VGTU profesorius Gintaras Čaikauskas. Taip pat numatyta aptarti kraštovaizdžio architektūros studijų Lietuvoje būklę, miesto bendrųjų planų rengimo ir želdynų sistemos formavimo, Lietuvos dvarų parkų tvarkymo ir išsaugojimo problemas, želdinių bei želdynų inventorizavimą ir kt. Forumo mokslo darbai ir pranešimai yra išleisti atskiru leidiniu „Kraštovaizdžio architektūra – patirtis, tendencijos, perspektyvos“.

 

Informacijos šaltinis: www.am.lt

 

P.s. LAC valdybos pirmininko pavaduotojo Gintaro Venckaus pranešimas "Arboristika ir kraštovaizdis"

 

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.