Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Kviečiama diskutuoti apie Europos Sąjungos miškų apsaugą

Renginių kalendorius

Kviečiama diskutuoti apie Europos Sąjungos miškų apsaugą

eu logoAplinkos ministerija kviečia visas suinteresuotas organizacijas ir piliečius aktyviai dalyvauti diskusijose apie Europos Sąjungos miškų apsaugą ir iki liepos 31 d. Europos Komisijai pateikti savo nuomonę Žaliojoje knygoje „ES miškų apsauga ir informavimas apie juos. Miškų rengimas klimato kaitai“ iškeltais klausimais. Jeigu ši nuomonė būtų naudinga formuojant ir Lietuvos miškų ūkio politiką, prašoma ją pateikti ir Aplinkos ministerijos Miškų departamentui.
Kovo mėnesį išplatintą minėtąją Žaliąją knygą parengė Europos Komisija. Jos tikslas – pradėti diskusijas dėl ES požiūrio į miškų apsaugą įgyvendinant ES miškų veiksmų planą. 2009 m. birželio 25d. Europos Taryba išvadose dėl Baltosios knygos „Prisitaikymas prie klimato kaitos. Europos veiksmų programos kūrimas“ pabrėžė, kad klimato kaita jau daro ir darys poveikį miškams. Kadangi šis poveikis, be socialinių ir ekonominių padarinių, turės ir padarinių aplinkai, jau dabar derėtų siekti, kad besikeičiančiomis klimato sąlygomis būtų išsaugotos visos ES miškų funkcijos.

Atsakomybė už miškų politiką pagal subsidiarumo principą visų pirma tenka valstybėms narėms, bet ES siekia prisidėti prie jų miškų politikos. Plėtojant šioje knygoje pradėtas diskusijas, bus siekiama išsiaiškinti, kaip dėl klimato kaitos kinta ūkininkavimas miškuose, miškų apsaugos sąlygos ir kokia turėtų būti ES politika, kad didėtų jos indėlis skatinant valstybių narių iniciatyvas, susijusias su miškais.Žaliojoje knygoje „ES miškų apsauga ir informavimas apie juos. Miškų rengimas klimato kaitai“ pateikta įvairių klausimų ES valstybių institucijoms, suinteresuotoms organizacijoms ir piliečiams. Atsakymai į juos padės Europos Komisijai tikslinti ir tinkamai nukreipti diskusijas apie Bendrijos papildomus veiksmus, siekiant geriau parengti ES miškus klimato kaitai. Komisija, surinkusi informaciją, svarstys, kaip galima būtų koordinuoti ar paremti galimus šalių narių veiksmus, kad vykstant klimato kaitai ES miškai išsaugotų visas funkcijas. Šių diskusijų išvados bus panaudotos formuojant ES miškų politiką ir strategiją.

Žalioji knyga „ES miškų apsauga ir informavimas apie juos. Miškų rengimas klimato kaitai“ yra paskelbta Europos Komisijos interneto svetainėje http://ec.europa.eu/environment/consultations/forests_en.htm. Atsakymus galima siųsti arba į šią svetainę, arba el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , arba paštu: European Commission, Directorate General for Environment, Unit B1: Forest, Soil and Agriculture, BU-9 04/029 B-1049 Brussels, Belgium.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660


Informacijos šaltinis: www.am.lt
Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.