Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Mokyklų apželdinimo akcija jau startuoja!

Renginių kalendorius

Mokyklų apželdinimo akcija jau startuoja!

apeldinimo akcijaBalandžio 23 d., Šiauliuose vyksiančioje sodininkų mugėje, startuoja jaunimo iniciatyvinės grupės „Eko karta“, kartu su agrofirma „Sėklos“ rengiama mokyklų teritorijų apželdinimo akcija, nuvilnysianti per 21 Lietuvos miestą. Penktadienį bus apželdintos Vilniaus, Grigiškių, Jonavos, Kaišiadorių, Kuigalių, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Šakių, Šiaulių, Tauragės miestų mokyklos. Kitų miestų mokyklas planuojama apželdinti iki gegužės mėnesio.

Jaunimas prisiima atsakomybę

Pagrindiniai apželdinimo akcijos ir darbų dalyviai – jaunimas. Ir nors, dar nestartavus akcijai, jau pasigirsta komentarų, kad pats jaunimas viską ir ištryps, atsiranda ne tik šnekančių bet ir dirbančių. Į akciją įsitraukusios „Eko kartos“ projekto dalyvės mokyklos, ištisus metus aktyviai veikė ekologijos ir aplinkosaugos srityje: dalyvavo renginiuose ir paskaitose, patys inicijavo įvairias aplinką tausojančias diskusijas ir veiklas. Apželdinimo akcija kiekviename mieste tapo simboliniu vieno darbų etapo pabaiga ir naujų pradžia. Etapo, kuriame jaunimas prisiima atsakomybę už supančią aplinką, keičia ir keičiasi.

„Atsakomybės supratimas nuo sąvokos „suvokiu“ ar „suprantu“, tapo veiksmu, kurį galima įvardinti, kaip „keičiuosi“ ir „darau“. Iki šiol jaunimo didžiausi iššūkiai: baigti aukštąjį mokslą ir rasti gerą darbą pasipildė dar vienu – pakeisti esamą padėtį, pagerinti savo ir savo artimųjų gyvenamąją aplinką. Ateinanti jaunoji karta pakeis nusistovėjusias ir sustabarėjusias „tradicinio“ verslo nuostatas, paskatins rūpintis ne tik pelnu ar įmonių gerove, bet ir atiduoti deramą atlygį visuomenei už tai, kad ji suteikė galimybę šiam verslui egzistuoti“ – sako Ieva Malaiškaitė, respublikinio projekto „Eko karta“ idėjos autorė ir koordinatorė.

Nebijantiems darbo

Moksleiviams ir jaunimui rūpintis aplinka padeda vis dar jaunimu tikintys suaugusieji: mokytojai, agrofirmos Sėklos“ specialistai, Plungės jaunimo klubas „Pakopa“ netgi išsiprašė iš savivaldybės žemės plotelio, kurį galėtų patys „sukurti“. Prie akcijos prisijungia savanoriai arba tiesiog idėjiniai palaikytojai. Nuo gegužės mėnesio akcijos organizatoriai svečiuosis skirtingų miestų vaikų globos namuose, todėl kviečiamie visus, kam rūpi aplinka ir kurie nebijo darbo – prisijunkite! Kuo daugiau rankų, tuo daugiau galime nuveikti! Visi norintys prisidėti, rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Informacijos šaltinis: www.ekokarta.lt

 

Copyright © 2022 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.