Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius VU Botanikos sode – šikšnosparnių naktis

Renginių kalendorius

VU Botanikos sode – šikšnosparnių naktis

Aplinkosaugos informacijos centras kartu su Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija birželio 19-osios vakarą, per kultūros naktį „Tebūnie naktis“ ragina vilniečius ir miesto svečius nemiegoti ir atvykti į  pasimatymą su šikšnosparniais Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Vingio parke esančiame Vilniaus universiteto Botanikos sode (Augalų sistematikos ir geografijos skyrius, M. K. Čiurlionio g. 10) vyks nemokamos ekskursijos, kurių metu dalyviai sužinos botanikos sodo istoriją, išgirs legendas apie šią vietovę, sužinos apie sode esančias gamtines ir kultūrines vertybes.

Sutemus, kada atbunda naktinė gyvūnija ir augalija, lankytojų laukia pažintis su paslaptingiausiais sodo gyventojais – šikšnosparniais. Su specialiu prietaisu – detektoriumi bus galima stebėti, kaip šikšnosparniai išskrenda į naktinę medžioklę. Gamtininkas dr. Kazimieras Baranauskas papasakos apie šių skraidančių žinduolių gyvenimo būdą, kuo šie žvėreliai naudingi, taip pat apie jų apsaugą.

Specialiai šiam vakarui taip pat bus atidaryta šikšnosparnių fotografijų paroda, kurią lankytojai galės apžiūrėti vaišindamiesi ant laužo virta senojo vienuolyno žolelių arbata.

Šikšnosparnių naktį finansuoja Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus ir bendrai finansuoja Lietuva.

Renginio programa:

Nuo 19:00 iki 23:00 val. - šikšnosparnių fotografijų paroda, viktorinos.

19:00 ir 20:00 val. - ekskursijos po VU botanikos sodą.

21:00 ir 22:00 val. - naktinis šikšnosparnių stebėjimas.

 

 

Informacijos šaltinis: www.aplinkosauga.lt

Copyright © 2021 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.