Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius 2011-ieji – tarptautiniai miškų metai

Renginių kalendorius

2011-ieji – tarptautiniai miškų metai

Šiuo metu miškais padengta 31 proc. mūsų planetos sausumos ploto. Miškuose gyvena daugiau kaip 300 mln. žmonių, ir daugeliui jų miškas yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Pasaulio miškai įgauna vis didesnę reikšmę klimato kaitos kontekste, todėl labai svarbu juos išsaugoti mūsų ir ateities kartoms. Tvarus miškininkavimas, kai subalansuojamos ekonominės, ekologinės ir socialinės miškų funkcijos – tai būdas ir įrankis pasaulio miškams išsaugoti bei nepertraukiamam jų naudojimui užtikrinti. Deja, daugelyje besivystančių pasaulio valstybių tvaraus miškininkavimo praktika neįsitvirtino, o miškų plotai jose ir toliau mažėja.

Siekiant padidinti visuomenės susirūpinimą tvariu miškininkavimu, darnia miškų plėtra ir miškų išsaugojimu, Jungtinių Tautų generalinė asamblėja 2011-tus metus paskelbė tarptautiniais miškų metais. Pagrindinė ateinančių metų tema – „miškai žmonėms“. Jungtinės Tautos pažymi, kad tvarus miškininkavimas gali prisidėti prie darnaus mūsų planetos vystymosi, skurdo mažinimo ir padėti pasiekti tūkstantmečio tikslus.

inter forest 2011

2011 m. logotipo centre esantis žmogaus siluetas simbolizuoja žmonių atsakomybę dėl planetos miškų išsaugojimo ir plėtros, o aplink jį esantys elementai pabrėžia miško teikiamų gėrybių svarbą žmonijai.

Tarptautiniai miškų metai Lietuvoje

Jungtinių Tautų rezoliucijoje tarptautinės organizacijos, visų šalių vyriausybės ir nevyriausybinės organizacijos raginamos savanoriškai prisidėti prie tarptautinių miškų metų įgyvendinimo. Lietuvoje 2011 m. Aplinkos ministerija planuoja įvairius seminarus, konferencijas, parodas, konkursus, miško sodinimo akcijas. Šiais renginiais siekiama informuoti visuomenę apie miškų būklę Lietuvoje ir supažindinti su taikomo tvaraus miškininkavimo principais. Miškams neabejingus žmones kviečiame aktyviai dalyvauti miškų metams skirtuose renginiuose ar siūlyti idėjas kaip Lietuva galėtų prisidėti prie pasaulio miškų puoselėjimo.

 

Informacijos šaltinis: www.gmu.lt

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.