Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Édouard‘as François André: Palangos parkas

Renginių kalendorius

Édouard‘as François André: Palangos parkas

Kviečiame į renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje” trečiąjį renginį, skirtą aptarti Édouard‘o François André Lietuvoje projektuotiems parkams. Šįsyk kraštovaizdžio architektūros specialistai Vaiva ir Steponas Deveikiai papasakos ir, naudodamiesi vaizdine medžiaga, pristatys dar neaptartą Palangos parką.

Renginyje dalyvausiantys aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Romualdas Ramanauskas prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitys R. André laiškus, rašytus iš pajūrio 1898 m., É. F. André su sūnumi René besilankant Palangoje ir kuriant parko projektą. Taip pat bus skaitomos 1906 m. žurnale „Revue horticole” R. André publikuoto straipsnio ištraukos, kuriose užfiksuoti ir aprašyti parko kūrimo darbai. Pasak V. ir S. Deveikių, šiame straipsnyje detaliai aprašoma, kaip buvo formuojamos parko erdvės ir paviršius, kaip šaltinio vietoje atsirado vandens telkinys, kaip buvo nutiesti parko takai. 1960 m. šiam Palangos parkui buvo suteiktas botanikos parko statusas.

Kviečiame apsilankyti paskutiniame ciklo, skirto É. F. André parkams, vakare, pasiklausyti kraštovaizdžio architektų pasakojimų, prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitomų autentiškų tekstų, atspindinčių to meto dvasią, bei pasiklausyti Giedriaus Žukausko violončele atliekamos muzikos.

Data: balandžio 29 d., penktadienis

Laikas: 17:30 val.

Vieta: Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame butas-muziejus (Tauro g. 10-3)

Kaina: renginys nemokamas!

Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

plakatas-andre-parkams3-copy

 

Informacijos šaltinis:  http://putinomuziejus.blogas.lt/

Copyright © 2024 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.