Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Visuomenė gali susipažinti su visais kraštovaizdžio architektūros konkursui pateiktais darbais

Renginių kalendorius

Visuomenė gali susipažinti su visais kraštovaizdžio architektūros konkursui pateiktais darbais

 

krastovaizdzio projektasSu visais 2011 m. kraštovaizdžio architektūros konkursui, kurį yra paskelbusi Aplinkos ministerija ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, pateiktais darbais galima susipažinti ministerijos tinklapyje (skirsnis „Saugomos teritorijos ir kraštovaizdis“, rubrika „Kraštovaizdis“, porubrikė „Konkursai“).

Šioje virtualioje parodoje eksponuojami 27 trisdešimt šešių autorių darbai. Tai ir projektinės idėjos, ir parengti projektai, ir iš dalies ar visiškai įgyvendinti darbai, nagrinėjantys Vilniaus miesto ir rajono, Utenos, Ukmergės, Anykščių, Klaipėdos, Priekulės, Labanoro krašto, Kupiškio, Trakų, Lentvario, Druskininkų, Jungtinės Karalystės Portsmuto ir Rofteno miestų kraštovaizdžio problemas. Konkursui taip pat pateikti siūlymai, kaip saugoti, tvarkyti ir kurti įvairiausius kraštovaizdžio kompleksus – Pajūrio žemumoje, Vakarų Žemaičių, Vidurio Lietuvos lygumose ir Aukštaičių aukštumoje, Nemuno, Neries ir mažesnių upių slėniuose, ežerų dubakloniuose, atskiruose šlaituose, istorinėse, intensyviai urbanizuotose erdvėse ir išskirtinių gamtos paminklų teritorijose. Darbai bus vertinami pagal grupes. Kraštovaizdžio projektavimo grupėje varžysis 18 darbų, kraštovaizdžio tiriamųjų darbų grupėje – 5 darbai, kraštovaizdžio rekultivacijos projektų – 3. Pateiktas ir vienas kraštovaizdžio planavimo darbas.

Aplankiusieji šią virtualią parodą galės susipažinti su šiuolaikiniais miestų želdynų, visuomeninių teritorijų, gamtos ir kultūros paminklų kraštovaizdžio tvarkymo pavyzdžiais, Anykščių miesto bendrojo plano gamtinio karkaso apsaugos ir žaliųjų plotų sistemos vystymo sprendiniais, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (pramoninės teritorijos) apželdinimo projektu ir kt.

Konkursui pateikti ir privačių gyvenamųjų namų sklypų ar jų grupių, esančių išskirtinėse kraštovaizdžio atžvilgiu vietovėse, sutvarkymo, apželdinimo projektai. Tarp kraštovaizdžio atkūrimo projektų – Kupiškio marių ir Dauniškio parko Utenoje sėkmės istorijos, Rofteno pramoninės teritorijos konversija.

Konkursui pateiktus darbus iki spalio 17 d. įvertins Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro vadovaujama komisija, sudaryta iš kraštovaizdžio srities mokslo institucijų, Lietuvos kraštovaizdžio sąjungos ir ministerijos atstovų.

Toks konkursas surengtas, kaip sakė Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Godienė, siekiant plėtoti profesionalų kraštovaizdžio identiteto, jo vertybių, raidos suvokimą, gerinti kraštovaizdžio architektūros ir kraštovaizdžio planavimo darbų kokybę, nustatyti ir paviešinti geriausius aktualius šios srities darbus, pagerbti jų autorius. Jis bus organizuojamas kas ketveri metai neporiniais metais. Išsamesnės informacijos apie konkursą galima teirautis tel. 266 3614 ar el. paštu http://Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

 

Informacijos šaltinis: www.am.lt

 

 

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.