Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Ar jūsų miestas taps 2015 m. Europos žaliąja sostine?

Renginių kalendorius

Ar jūsų miestas taps 2015 m. Europos žaliąja sostine?

egc_logoEuropos Komisija paskelbė 2015 m. Europos žaliosios sostinės konkursą. Europos žaliąja sostine išrenkami miestai, kuriuose sudaromos geriausios sąlygos ekologiškai gyvensenai ir kurie gali tapti pavyzdžiu kitiems miestams. Kasmečio žaliosios sostinės konkurso tikslas - paskatinti Europos miestus tapti patrauklesniais ir sveikesniais gyventi.

Už aplinką atsakingas Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Europos žaliosios sostinės konkurse įvertinamos pastangos gerinti miesto aplinką ir skatinti tvarią plėtrą. Skelbdamas šeštąjį - 2015 m. - Europos žaliosios sostinės konkursą kviečiu miestus teikti paraiškas ir pasinaudoti proga apžvelgti pasiekimus aplinkos srityje, viešai jais pasidžiaugti ir planuoti tvarią ateitį piliečių labui.”

Trys pagrindiniai konkurso tikslai:

  • įvertinti miestus, kurie nuosekliai įgyvendina reikšmingus aplinkos tikslus;
  • skatinti miestus imtis plataus užmojo aplinkos gerinimo ir tvarios plėtros uždavinių; ir
  • parodyti sektinus pavyzdžius ir skleisti geriausią patirtį kituose Europos miestuose.

Pateikti paraišką dėl 2015 m. Europos žaliosios sostinės titulo gali visi Europos miestai, kuriuose gyvena per 200 tūkst., iš visų ES valstybių narių, stojančiosios šalies (Kroatijos), šalių kandidačių (Turkijos, Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Juodkalnijos, Islandijos ir Serbijos) ir Europos ekonominės erdvės šalių (Norvegijos ir Lichtenšteino). Jei šalyje nėra miestų, kuriuose gyvena per 200 tūkst. gyventojų, paraišką gali teikti didžiausias miestas.

Kandidatai bus vertinami pagal 12 rodiklių: miesto pastangas kovoti su pasaulio klimato kaita, transporto tvarumą, žaliąsias miesto zonas ir tvarų žemės naudojimą, gamtos ir biologinės įvairovės saugojimą, oro kokybę, atliekų tvarkymą, vandens naudojimą, nuotekų valymą, ekologines naujoves ir tvarų užimtumą, triukšmą, miesto valdžios vykdomą aplinkos vadybą ir energinį naudingumą.

Paraiškas 2015 m. konkursui miestai gali teikti adresu www.europeangreencapital.eu iki 2012 m. spalio 15 d. Nugalėtoją rinks tarptautinė žiuri, kurią konsultuos iš įvairių aplinkos sričių garsių ekspertų sudaryta vertinimo komisija. Nugalėtojas bus paskelbtas 2013 m. birželio mėn.

Pagrindiniai faktai

Europos žaliosios sostinės konkursas pradėtas rengti žaliąsias idėjas įgyvendinančių miestų iniciatyva. Konkurso idėją 2006 m. gegužės 15 d. Taline (Estija) vykusiame susitikime iškėlė buvęs Talino meras Jüris Ratasas. Tuomet konkurso steigimo susitarimo memorandumą pasirašė 15 Europos miestų ir Estijos miestų asociacija.

2010-2013 m. šis garbingas titulas atiteko Stokholmui, Hamburgui, Vitorija-Gasteisui ir Nantui. 2014 m. Europos žalioji sostinė bus paskelbta birželio 29 d.

Europos visuomenė šiuo metu yra iš esmės miesto visuomenė: net keturi iš penkių europiečių gyvena mieste arba didmiestyje. Dauguma aplinkos problemų, su kuriomis susiduria mūsų visuomenė, kyla miestuose, tačiau kartu juose gimsta ir toms problemoms spręsti būtini ryžtas ir inovacijos. Europos žaliosios sostinės konkursas buvo sumanytas siekiant paremti ir įvertinti aplinkos apsaugos pastangas, paraginti Europos miestus imtis tolesnės veiklos, iškelti sektinus pavyzdžius ir dalytis geriausia patirtimi.

Titulą laimėjęs miestas ne tik taps pavyzdžiu kitiems miestams, bet ir pagerins savo įvaizdį ir taps patrauklesnis lankytis, dirbti ir gyventi.

Daugiau informacijos: www.europeangreencapital.eu

Twitter puslapis @EU_GreenCapital

Europos Komisijos informacija

 

Informacijos šaltinis: http://ekologija.blogas.lt

 

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.