Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Renginių kalendorius Iš medžio, kuriame gyveno ilgiau nei metus, ekologę išvijo gaisras

Renginių kalendorius

Iš medžio, kuriame gyveno ilgiau nei metus, ekologę išvijo gaisras

eukaliptas

Eukaliptas, Ethel Aardvark (Wikipedia) nuotr.

Australė ekologė, kuri daugiau kaip metus gyveno medyje protestuodama prieš miškų kirtimą, nusileido ant žemės dėl gaisro miške, pranešė AFP.

Apie gaisro keliamą grėsmę 31-erių Mirandą Gibson perspėjo policininkai. Ugnis jau buvo arti tos vietos, kur moteris buvo įsirengusi namelį eukalipte – 60 metrų aukštyje. Jau nusileidusi ant žemės ekologė žurnalistams pareiškė, kad stebės situaciją, ir kai pavojus išnyks, ji tęs savo akciją.

Mokytoja ir ekologinio judėjimo „Still Wild Still Threatened“ aktyvistė apsigyveno eukalipte Tasmanijos saloje 2011 metų gruodį. Savo akcija ji nori apsaugoti nuo iškirtimo slėnius, kuriuose auga eukaliptų miškai, ir pasiekti, kad jie būtų įtraukti į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą.  

Iš viso australė medyje praleido 457 dienas, sumušdama kito australų ekologo rekordą, kuris 1995 metais medyje išbuvo 208 dienas.

Kiek anksčiau M. Gibson buvo prisipažinusi, kad sunkiausia jai buvo ištverti žiemą ir vienatvę.

Eukaliptai, kurie labiausiai paplitę Australijoje ir kaimyninėse salose, yra vieni iš aukščiausių medžių. Jie kertami statybinėms medžiagoms ir popieriui gaminti.

 

Informacijos šaltinis: www.lrt.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.