Lietuvos arboristikos centras

Font Size

Cpanel
Žiniasklaida apie mus GRYNAS TV / Grynas.lt - Specialistai: medžiai Vilniuje po keliolikos metų taps pavojingi

Žiniasklaida apie mus

GRYNAS TV / Grynas.lt - Specialistai: medžiai Vilniuje po keliolikos metų taps pavojingi

Šimtametė Sapiegų dvaro liepa turi sausų šakų, kurios arba turės būti nugenėtos, arba nuluš pačios

Šimtametė Sapiegų dvaro liepa turi sausų šakų, kurios arba turės būti nugenėtos, arba nuluš pačios
© Stopkadras/DELFI.TV

Sostinės valdžia nemažai lėšų skiria miesto želdiniams. Vilniaus Gedimino prospekte žaliuoja gausybė liepų, šalia ošia Sereikiškių parkas, medžiai puošia ir daugumos naujų statinių aplinką.Tačiau arboristais vadinami medžių specialistai perspėja, jog sodinukais reikia rūpintis ne tik juos pasodinant. Apie tai pamiršo „Siemens“ areną stačiusi ir jos aplinką tvarkiusi bendrovė.

Todėl dabar, prabėgus keleriems metams, arenos teritorijoje gausu suluošintų klevų bei liepų. Daugumai iš jų jau nebegalima padėti.

Apie 1000 klevų prie „Siemens“ arenos - sužaloti įtvirtinimų

Apie 1000 klevų prie „Siemens“ arenos - sužaloti įtvirtinimų.
© Stopkadras/DELFI.TV

Naujame Ozo namų kvartale ką tik pasodintos liepaitės įtvirtintos lygiai taip pat, kaip prieš tai – klevai. Specialistai svarsto, ar kas nors užsiims kasmet keisti įtvirtinimus bei atlaisvinti raiščius?

Lygiai taip pat priežiūros trūksta ir seniesiems sostinės galiūnams: Antakalnyje virš pėsčiųjų šaligatvio ir judrios gatvės išsikerojusi Sapiegų dvaro liepa graso sausomis šakomis, o Sereikiškių parke stūksantis ąžuolas surištas geležiniais lynais. Arboristų teigimu, aiškiai į dvi dalis krypstančio šimtamečio tokie įtvirtinimai neišgelbės.

VIDEO reportažas pateikiamas originaliame straipsnyje

 

Informacijos šaltinis: www.grynas.lt

Copyright © 2023 Lietuvos arboristikos centras. Visos teisės saugomos. Designed by JoomlArt.com. Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.